Dansk Deutsch English Español Français Italiano Nederlands Norwegian Português Română Türkçe Ελληνικά Български Русский Српски 日本語 普通话
Directory
Bulgarian folk costumes - producer (1)
Singers - folk songs (7)
Мusicians (15)
Choreographers (55)
Composers (2)
Folklorists (3)
Singing Groups for traditional songs (3)
Children's Singing Groups (0)
Choirs (4)
Orchestras (0)
Professional Ensembles (12)
Dance Groups and Ensembles (29)
Children's Dance Groups (18)
Dance Clubs (39)
Community Centers (14)
Folklore Fairs (1)
Folklore Festivals (23)
Organizations (13)
Newspapers and Magazines (2)
Music Companies (2)
National Festivals for Dance Clubs (11)
TV Shows (1)
Ethnographic museums and collections (1)
Other (48)
Shows and concerts (1)
Choreographers
dimitar-doychinov.artbf.com
kiril-apostolov.artbf.com
georgi-pankov.artbf.com
ruska-koleva.artbf.com
yordan-yanakiev.artbf.com
toncho-tonchev.artbf.com
ruja-peneva.artbf.com
haralampi-garibov.artbf.com
neli-karabahchieva.artbf.com
mario-egov.artbf.com
kalina-maryanska.artbf.com
dimitar-dimitrov1.artbf.com
simeon-simeonov.artbf.com
nikolay-tsvetkov.artbf.com
lubcho-vasilev.artbf.com
lyubomir-maryanski.artbf.com
siika-vasileva.artbf.com
mariyana-pankova.artbf.com
Aleksandrina Stoyanova - choreographer aleksandriya-stoyanova.artbf.com
Asen Pavlov - choreographer asen-pavlov.artbf.com
Atanas Atanasov (1942-) choreographe atanas-atanasov.artbf.com
Boris Tsonev (1900-1964) horeographer boris-tsonev.artbf.com
Boris Valkov - choreographer boris-valkov.artbf.com
Dancho Nikolov () choreographer dancho-nikolov.artbf.com
Daniela Dzheneva - choreographer daniela-dzheneva.artbf.com
Desislav Mihaylov - choreographer desislav-mihaylov.artbf.com
Dimitar Dimitrov (1927-1991) choreographer dimitar-dimitrov.artbf.com
Dimitar Manov - choreographer dimitar-manov.artbf.com
Emil Genov - choreographer emil-genov.artbf.com
George Abrashev (1924-2012) choreographer georgi-abrashev.artbf.com
Georgi Stoyanov - choreographer georgi-stoyanov.artbf.com
Ivan Donev (1941-2011) choreographer ivan-donev.artbf.com
Ivan Kochev - choreographer ivan-kochev.artbf.com
Ivan Todorov - choreographer ivan-todorov.artbf.com
Kiril Dzhenev (1922-2006 ) horeographer kiril-dzhenev.artbf.com
Kiril Haralampiev () choreographer kiril-haralampiev.artbf.com
Kostadin Nizamov - choreographer kostadin-nizamov.artbf.com
Krasimir Petrov - choreographer krasimir-petrov.artbf.com
Margarita Dikova (1916-1996) choreographers margarita-dikova.artbf.com
Maria Evtimova - horeographer maria-evtimova.artbf.com
Marin Marinov - Choreographer marin-marinov.artbf.com
Mariyan Vasilev - horeographer mariyan-vasilev.artbf.com
Metodi Kutev (1925-2002) choreographer metodi-kutev.artbf.com
Nestor Nestorov - choreographer nestor-nestorov.artbf.com
Nikola Kolev - choreographer nikola-kolev.artbf.com
Nikolay Nestorov - choreographer nikolay-nestorov.artbf.com
Parvan Stoev () choreographer parvan-stoev.artbf.com
Radi Radev - horeographer radi-radev.artbf.com
Rayna Todorova - choreographer rayna-todorova.artbf.com
Todor Bekirski (1947-2013) choreographer todor-bekirski.artbf.com
Todor Karapchanski (1941-2015) choreographer todor-karapchanski.artbf.com
Valentina Kitova - choreographer valentina-kitova.artbf.com
Yordan Nikolov (1910-1992) choreographer yordan-nikolov.artbf.com
Yordan Nikolov - choreographer yordan-nikolov-petrich.artbf.com
Кiril Chirpanliev - choreographer kiril-chirpanliev.artbf.com


Последни новини от ArtBF.com
хореографи : певци : музиканти : фолклорни ансамбли : фестивали : клубове :
Костадин Варимезов гайда
Костадин Варимезов
гайда

Ансамбъл Веселие - Симитли
Фолклорен ансамбъл
Веселие

Валентина Китова - хореограф
Валентина Китова
хореограф

Национален фолклорен фестивал Фолклорен извор
НФФ
"Фолклорен извор"


Дарителска кампания "ЗА БЪЛГАРСКИЯ ТАНЦ"
Фондация Българско танцово изкуство стартира дарителската кампания "За българския танц"

Фондация Българско танцово изкуство даде начало на дарителската кампания „За българския танц“. Набраните средства ще влязат във фонда „Годишни дарения“ на фондацията и ще се използват за развитието на сценичното танцово изкуство на основата на българския музикален и танцов фолклор.
Може да се включите и като закупите тениска на кампанията на стойност 15 лв. с ДДС на всеки концерт част от Фолклорна танцова панорама или в интернет магазина на Balkanfolk.com
Прочети повече

=================================================================

VІІ-ми Национални празници на професионалното фолклорно изкуство Пазарджик-2018
От 2 до 11 май 2018 год. ще се проведат Националните празници на професионалното фолклорно изкуство Пазарджик - 2018. Това научихме в разговор с гл. художествен ръководител на Ансамбъл за народни песни и танци „Пазарджик“ Атанас Чолаков.

Г-н Чолаков е главен инициатор и организатор заедно с Община Пазарджик на тези празници на българското професионално музикално и танцово изкуство от 1993 г.
За седми път на сцената на Драматичен театър "Константин Величков" в Пазарджик ще се представят българските професионални фолклорни ансамбли.

=================================================================

Обявиха датите за Oсмия НФФ "Фолклорен извор" 2018
14 януари 2018

Осмото издание на Национален фолклорен фестивал "Фолклорен извор" ще се проведе на 2, 3, 4 и 5 август 2018 г.
Официалното записване за участие ще стартира на 1 април.
Новините около предстоящото издание ще бъдат публикувани в сайта на фестивала и на страницата му във Facebook.
Национален фолклорен фестивал „Фолклорен извор“ се провежда в село Царевец, общ. Свищов от 2011 година.