Dansk Deutsch English Español Français Italiano Nederlands Norwegian Português Română Türkçe Ελληνικά Български Русский Српски 日本語 普通话
Directory
Bulgarian folk costumes - producer (1)
Singers - folk songs (7)
Мusicians (15)
Choreographers (55)
Composers (2)
Folklorists (3)
Singing Groups for traditional songs (3)
Children's Singing Groups (0)
Choirs (4)
Orchestras (0)
Professional Ensembles (12)
Dance Groups and Ensembles (29)
Children's Dance Groups (18)
Dance Clubs (39)
Community Centers (14)
Folklore Fairs (1)
Folklore Festivals (23)
Organizations (13)
Newspapers and Magazines (2)
Music Companies (2)
National Festivals for Dance Clubs (11)
TV Shows (1)
Ethnographic museums and collections (1)
Other (48)
Shows and concerts (1)
Dance Clubs
balkanska_mladost.artbf.com
folklorna-zanimavnitsa.artbf.com
abritus-folk-dance-club.artbf.com
folkloren_klub_ritam.artbf.com
folklorika.artbf.com
veseliaci.artbf.com
club-horo-targovishte.artbf.com
bayaderi.artbf.com
zvancheta-klub-za-hora.artbf.com
ripni-tropni-horo.artbf.com
kalpaklia-dance.artbf.com
ha-za-zdrave.artbf.com
tancov-klub-polyanci.artbf.com
Vodenica.artbf.com
club-horo-smolyan.artbf.com
folk-dance-club-balkan.artbf.com
ripni-tropni.artbf.com
"All steps - Vsichki stapki" Dance Club, Yambol all-steps-dance-club.artbf.com
"Body Folk" Club for Bulgarian dances body_folk.artbf.com
"Chipnitsa" Folk Dance Club chipnitsa.artbf.com
"Delikanlii" Club for Folk Dances delikanlii-dance-club.artbf.com
"EGE - FOLKART " Youth Club ege-folkart.artbf.com
"Feniks" Club for Bulgarian Folk Dances club-za-narodni-tanci-feniks.artbf.com
"Na Megdana" - Club for Bulgarian Folk Dances namegdana.artbf.com
"Neda" Folk Dance Group neda-folk-dance.artbf.com
"Novohantsi" Dance Club novohantsi-dance-club.artbf.com
"Pirinsko zlato" Folklore dance group pirinsko-zlato.artbf.com
"Polyantsi" Folk Dance Club polyantsi-dance-club.artbf.com
"Sedef" Folk Dance Club sedef-folk-dance-club.artbf.com
Balgarski Ogan Dance Formation balgarski-ogan.artbf.com
Barlow International Folk Dance Club, Manchester barlow-dance-club.artbf.com
Club for Bulgarian folk dance "Horo-2002" - Yambol club-horo-2002.artbf.com
Club for Bulgarian folk dances "Horovodets" horovodets.artbf.com
Club for Bulgarian Folk Dances "Jiva Voda" - Polikraishte jiva-voda-folk-club.artbf.com
Club for Bulgarian folk dances "Lazare" lazare.artbf.com
Nine Еighth BG
School of Bulgarian Folk Dances devetosmibg.artbf.com
Partnyori Dance Formation partnyori_dance.artbf.com
Ritmika - Club for Bulgarian Dances dance-club-ritmika.artbf.com
School for Bulgarian folk dances "Bulgarani" bulgarani-folk-dances.artbf.com


Последни новини от ArtBF.com
хореографи : певци : музиканти : фолклорни ансамбли : фестивали : клубове :
Костадин Варимезов гайда
Костадин Варимезов
гайда

Ансамбъл Веселие - Симитли
Фолклорен ансамбъл
Веселие

Валентина Китова - хореограф
Валентина Китова
хореограф

Национален фолклорен фестивал Фолклорен извор
НФФ
"Фолклорен извор"


Дарителска кампания "ЗА БЪЛГАРСКИЯ ТАНЦ"
Фондация Българско танцово изкуство стартира дарителската кампания "За българския танц"

Фондация Българско танцово изкуство даде начало на дарителската кампания „За българския танц“. Набраните средства ще влязат във фонда „Годишни дарения“ на фондацията и ще се използват за развитието на сценичното танцово изкуство на основата на българския музикален и танцов фолклор.
Може да се включите и като закупите тениска на кампанията на стойност 15 лв. с ДДС на всеки концерт част от Фолклорна танцова панорама или в интернет магазина на Balkanfolk.com
Прочети повече

=================================================================

VІІ-ми Национални празници на професионалното фолклорно изкуство Пазарджик-2018
От 2 до 11 май 2018 год. ще се проведат Националните празници на професионалното фолклорно изкуство Пазарджик - 2018. Това научихме в разговор с гл. художествен ръководител на Ансамбъл за народни песни и танци „Пазарджик“ Атанас Чолаков.

Г-н Чолаков е главен инициатор и организатор заедно с Община Пазарджик на тези празници на българското професионално музикално и танцово изкуство от 1993 г.
За седми път на сцената на Драматичен театър "Константин Величков" в Пазарджик ще се представят българските професионални фолклорни ансамбли.

=================================================================

Обявиха датите за Oсмия НФФ "Фолклорен извор" 2018
14 януари 2018

Осмото издание на Национален фолклорен фестивал "Фолклорен извор" ще се проведе на 2, 3, 4 и 5 август 2018 г.
Официалното записване за участие ще стартира на 1 април.
Новините около предстоящото издание ще бъдат публикувани в сайта на фестивала и на страницата му във Facebook.
Национален фолклорен фестивал „Фолклорен извор“ се провежда в село Царевец, общ. Свищов от 2011 година.